EN HYLDEST TIL

 

GNAGS

 

ROCKBAND PÅ LANDEVEJEN
De vilde kaniner er tilbage!

Der har været stor interesse for, hvor GNAGS spiller denne sommer. Nu offentliggøres de første koncerter.

GNAGS har ry for at være blandt landets absolut bedste LIVE-Rockbands.

Det har de tænkt sig at leve op til med de gamle makkere Per Chr. Frost og Peter A.G. i front.

GNAGS har lånt musikere fra både C.V. Jørgensen og Thomas Helmig.
Holdet under musikalsk ledelse af GNAGS´ legendariske guitarist og bassist,
Per Chr. Frost

20/5 Århus - Tivoli Friheden - www.friheden.dk

25/5 Slagelse - Sjællands Festivalen - www.sjaellandsfestivalen.dk

27/5 Silkeborg - Nye Hede Rytmer - www.nyehederytmer.dk

28/5 Herning - Herning Rocker - www.herning-rocker.dk

29/5 Jelling - Jelling Musikfestival - www.jellingmusikfestival.dk

3/6 Horsens - Rock i Lunden - www.rockilunden.dk

4/6 Hammel - Hammel Open Air - www.rockiteltet.dk

4/6 Skive - Skive Festival - www.skivefestival.dk

10/6 Aalborg - Skovrock - www.skraaen.dk

11/6 Frederikshavn - ROCK I Frederikshavn - www.rockifrederikshavn.dk

17/6 Haslev - Haslev Festdage - www.haslevfestdage.dk

18/6 Maribo - Safari Live - www.safarilive.dk

19/6 København - Nemoland - www.nemoland.dk

24/6 Haderslev - Kløften Festival - www.kloften.dk

25/6 Thy - THY ROCK - www.thyrock.dk

25/6 Nordenskov - Owen Luft 2016 - www.owenluft.dk

1/7 Nibe - Nibe Festival - www.nibefestival.dk

2/7 Ringkøbing - Rock i Ringkøbing 2016 - www.rockiring.dk

2/7 Helsingør - Fest På Kajen - www.kuto.dk

7/7 Vig - Vig Festival - www.vigfestival.dk

29/7 Varde - Open Air, Varde - www.open-air.dk

5/8 Skanderborg - Smukfest - www.smukfest.dk

6/8 Grindsted - Musik i Gryden - www.musikigryden.dk

18/8 Esbjerg - Esbjerg Festuge - www.esbjergfestuge.dk

19/8 Odense - Den Fynske Landsby - www.jvb.dk

25/8 Farsø - Made in Denmark Festival 2016 - www.madeindenmarkgolf.dk

26/8 Hjørring - Rock Under Dugen - www.rockunderdugen.dk

27/8 Fredericia - Madsby Rock - www.madsbyrock.com

27/8 Sønderborg - Kultur i Syd - www.kulturisyd.dk

3/9 Greve Strand - Portalen - www.portalen.dk

10/9 Silkeborg - Danmarks Største Vejfest - www.danmarksstørstevejfest.dk

 

 

Al information her på siden : Billeder, covers, sangtekster m.m.
er enten taget fra Gnags's egne albums (booklets),
Gnags bøgerne, fundet på nettet eller nedskrevet efter "gehør".

Hvis nogen mener at jeg har overtrådt deres ophavsrettigheder m.m.
bedes de sende mig en mail (se nedenstående mail-adresse)
og materialet vil blive fjernet fra siden omgående !!!


jan.johnslev@gmail.com

TAK TIL

GNAGS

Ole Kristiansen

Jon Brændsgaard Toft

Skjern Lokal Arkiv